موزه نگارا

0 18
یکی از موزه های ملی مالزی به موزه نگارا معروف است که در پیشینه  اصلی ترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور قرار گرفته است. موزه نگارا دارای قدمت و پیشینه قدیمی است که به سال 1989 میلادی باز میگردد.
یکی ازدلایلی که باعث شده این موزه شهرت زیادی کسب کند ساختار تاریخی و عجیب این ساختمان است که معماری این ساختمان  مدرن و سنتی می باشد.
موزه نگارا شامل چهار گالری اصلی می باشد که دو گالری آن در طبقه ی همکف و دوگالری دیگرآن در طبقه ی اول قرار گرفته است. در این موزه سنگ هایی که مربوط به دوره های متفاوت زندگی انسان هاست اعم از: عصر پاره سنگی، عصر آهن و برنز در طبقه  همکف این موزه به نمایش گذاشته شده است. سالن اصلی این موزه طراحی های قشنگ و چشم نوازی دارد و نیز تزئیناتی که در سالن موزه نگارا به کار رفته است بسیار جلب توجه می کند.
این موزه زیبا امکاناتی را در اختیار گردشگران تور مالزی قرار داده است که شامل:  پارکینگ، مغازه های کوچک، و اتاق های اجاره ای برای رفاه حال گردشگران قرار داده شده است. این موزه مجموعه ای بسیار باشکوه است که به سبک قدیمی مالایی می باشد.
بر روی دیواره های ورودی این موزه زیبا نقاشی هایی از نماد های مختلف فرهنگ مالزی طراحی شده است که چشم گردشگران تور مالزی را به خود خیره میکند. این موزه چهار بخش اصلی دارد که شامل : موسیقی، اسلحه، میراث فرهنگی و تاریخ طبیعی است، که مارا با قرن های اخیر آشنا میکند. همچنین بیرون موزه هم وسایل نقلیه، ماشین های تاریخی به نمایش گذاشته شده است.
در طرف دیگر موزه نگارا، یک کاخ چوبی بسیار کهن و قدیمی به نام استانا ساتو قرار گرفته است که باعث شده قشنگی و چشم نوازی و جذابیت این موزه چند برابر دیده شود. این کاخ چوبی نماد صنعتگری مالایی است که در سال 1974 به موزه ی نگارا انتقال یافته و در آنجا مستقر شده است. از دیگر امکانات این موزه که در خدمت گردشگران تور مالزی قرار میدهند این است که هنگامی که به دیدن این موزه زیبا می روند امکان عکسبرداری و فیلم برداری از موزه را دارند.

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود