مسجد کریستالی مالزی

0 10
در مالزی مساجد زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها به خودی خود زیبایی های منحصر به فردی را به مالری بخشیده است اما در این بخش از لحظه آخر می خواهیم گردشگران عزیز تور ماازی را با یکی از جالب ترین مساجد به نام مسجد کریستالی مالزی بیش تر آشنا کنیم.

از آن جایی که دین مردم مالزی اسلام می باشد به همین سبب با سفر به این کشور مساجد مختلفی به چشمتان خواهد خورد اما در میان این همه مساجد ، مسجد کریستالی مالزی از ویژه گی های خاصی برخوردار است.
این مسجد که از معروف ترین جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می رود در پارک میراث اسلامی و در جزیره وان مان ساخته شده است.ساخت این مسجد از سال ۲۰۰۶ میلادی شروع و با هزینه ای حدود ۸۰ میلیون دلار دو سال بعد درست در سال ۲۰۰۸ به اتمام رسید.این مسجد در ماه هشتم فوریه سال ۲۰۰۸ به دستور سلطان میزان زین‌العادین به روی عموم باز گردید.
تمامی قسمت های مسجد کریستالی مالزی دارای اینترنت بی سیم و امکانات ارتباطی است.طراحی بیرونی این مسجد به دلیل بکار گرفتن از مصالحی همچون استیل ، شیشه و کریستال شهرت جهانی دارد.مدرن و همچنین شفاف بودن مسجد باعث شده رودی که اطراف آن را احاطه کرده است زیبایی آن را چندین برابر کند.از دیگر دیدنی های این مسجد تذهیب کاری های داخل آن می باشد که باعث شده گنبد مسجد درخشان و روشن به نظر برسد.مسجد کریستالی ظرفیت ۱۵۰۰ عبادت کننده در عین واحد را دارد.
گردشگران عزیز می توانند در کنار مسجد کریستالی مالزی دیگر مساجد معروف مانند مسجد‌الحرام ، تاج ‌محل ، مسجد الحمرا و قلعه حلب را مشاهده نمایید.
گردشگرانی که به شاهکار های معماری علاقه مند هستند و همچنین قصد سفر به کوالا ترنگانو را دارند هر طور که شده بازدید از مسجد کریستالی را در برنامه ی سفر خود قرار دهند.

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود