معبد لاما

0 3,707

چین یکی از مقاصد خاص گردشگری به شمار می رود که با فرهنگ غنی و کهن گردشگران خاص خود را دارد در این قسمت از لحظه آخر می خواهیم گدشگران تور چین را با یکی از زیبا ترین جاذبه ی گردشگری و دیدنی به نام معبد لاما بیش تر آشنا کنیم.

معبد لاما یکی از بهترین و در عین حال بزرگ ترین معابد پکن به شمار می رود که قدمت آن به سال ۱۶۹۴ باز می گردد و سال های حکومت کینگ و همچنین به عنوان مکان استراحت و زندگی پادشاه سوم این سلسله محسوب می گردد که امروزه به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری چین تبدیل شده است.
معبد لاما در سال ۱۷۴۴ به صورت کلی تغییر کاربری داده و به معبد تبدیل گردید ، مساحت این معبد ۶۶.۴۰۰ متر مربع به عنوان یک کاخ کوچک با سقف های قرمز رنگ ، کاشی کاری های زرد رنگ و همچنین با کاشی های ارزنده تزئین شده است.
معماری به کار رفته در معبد لاما کهن و سنتی بوده که تمامی عناصر به کار رفته در تقارن با سالن اصلی بوده که در محور شمال به جنوب قرار گرفته است.معبد لاما دارای ۵ سالن اصلی در اطراف حیاط اصلی جنوبی قرار گرفته اند.این سالن ها با نام های سالن هماهنگی ، سالن پادشاه آسمانی ، سالن برکات ، سالن صلح ، سالن چرخ دارما می باشد که بیش تر مسافران تور چین در سفر خود از معبد لاما و سالن های مختلف آن دیدن می کنند.
در حیاط جنوبی یک دیوار بزرگ و سه ساختمان به سبک معماری چینی به نام پایلوئو وجود دارد.در اصل سالن پادشاه آسمانی یک ورودی به چهار سالن دیگر می باشد.در چهار طرف سالن زنگ هایی که روی آن ها به زبان سنسکریت نوشته شده است باعث تزئین منحصر به فرد سالن شده است.اگر از بیرون از پله های سالن پادشاهان بیاستید در مقابل خود حیاطی می بینید که حیاط هماهنگی و صلح است که خود به چهار بخش دیگر تقسسم شده و در این قسمت سه مجسمه بودا وجود دارد.

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود