آگورا باستان آتن

0 6
آگورا باستان آتن یکی از زیبا ترین و همچنین پرطرفدار ترین جاذبه های دیدنی یونان به شمار می رود که از نظر تاریخی و معماری در نوع خود بی نظیر است.نمای آگورا را می توانید از قسمت شمالی آکروپلیس هم مشاهده کنید.بهترین ورودی آگرا ، دروازه شمالی خیابان آدریانو نیز می باشد که می توانید از زیبا ترین نقطه وارد شوید و غرق در معماری آن شوید.کلمه ی آگرا در یونان به معنای دورهمی و نطق است به همین دلیل در این محل جمع می شدند و در مورد انواع مسائل مشورت می کردند.

به طور کلی آگورا باستان آتن در زمان خود یک منطقه پر جنب و جوش ، شلوغ و همچنین قطب فعالیت های اقتصادی ، اداری ، سیاسی و اجتماعی بوده است ، همچنین سقراط ایده های مهم فلسفی خود را در این منطقه گسترش داد به علاوه سنت پل دین مسیحیت را در آن زمان و در این منطقه توانست رواج دهد.این روز ها آگورا باستان آتن به یک جاذبه ی گردشگری با شکوه با آثار تاریخی و معماری فوق العاده ، معابد زیبا و همچنین به یک موزه ی تاریخی بی نظیر تبدیل شده است.
آگورا باستان آتن ویرانه های از بازار باستانی یک بار توسط آریایی ها ویران گردید اما بلافاصله آن را بازسازی کردند ، اوج شکوفایی این مجموعه فوق العاده در زمان پریکلس بود تا زمانی که به واسطه ی قبیله گوتیک از اسکاندیناوی نابود و ویرانه گردید.
ترک ها در این منطقه دژ مخصوصی ساختند که بعد ها متاسفانه توسط باستان شناسان نابود گردید که در پی این نابودی آثار و دست یافته های از دوران نو سنگی و کلاسیک در پی داشت.
آگورا باستان در یونان درست در زیر آکروپلیس قرار گرفته است و به دلیل اهمیت زیادی که داشته است تمامی جلسات تجاری آن زمان در این محل برگزار می گردید.

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود