صومعه تاتو

0 3,705

صومعه تاتو از قدیمی ترین صومعه های کشور ارمنستان است که قدمت آن به قرن نهم باز می گردد. امروزه با توجه به این که قرن ها از صومعه های مختلف این کشور می گذرد بیشتر تبدیل به موزه هایی برای بازدید گردشگران شده است. در واقع یک مرکز گردشگری زیبا، مذهبی و تاریخی می باشد که بازدید از آن برای هر گردشگری می تواند جذاب باشد. صومعه تاتو برای گردشگران تور ارمنستان مجموعه ای بی نظیر از کلیساهای معروف مانند: گریگوری و جامع سنت مری و … می باشد و  طی روایاتی که وجود دارد یک مرکز علمی بزرگ همانند یک دانشگاه فوق العاده در آن وجود داشته است.

صومعه تاتو در جنوب شرقی کشور ارمنستان، نزدیکی روستای تاتو و سیونیک همچنین بر روی فلات بازالتی معروف واقع شده است. در واقع صومعه افسانه ای تاتو نماد این روستای سرسبز و خوش آب و هوا است و اگر از مردمان ارمنی نام تاتو را به زبان می آورد قطعا منظورش صومعه تاتو می باشد. این صومعه در زمان های قدیم جزء اصلی ترین مراکز تبلیغ دین و مذهب و گسترش آن در بین مردم بوده است که توانسته با توجه به فعالیت هایی که در آن انجام می شده تاریخ مذهبی کشور ارمنستانه را تا حد زیادی تغییر دهد.
صومعه تاتو از پر طرف دار ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به شمار می رود که با توجه به استقبال گردشگران تور ارمنستان از آن در سال ۲۰۱۲ یک مسیر تله کابین از شهر هالیدوز به روستا تاتو کشیدند که مسیر رسیدن به صومعه تاتو هم راحت تر و هم لذت بخش تر باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این تله کابین به عنوان طولانی ترین تله کابین بدون توقف دنیا به ثبت در گینس در آمده است. اگر با تور ارمنستان همراه شدید بازدید از این صومعه ی شگفت انگیز را از دست ندهید .
اطلاعات بیشتر:

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود