پارک ساحلی سیمرغ کیش

0 5

ما ایرانی ها عادتی داریم که به هنگام سفر، حتما باید یکی از وعده های غذایی خود را در دل طبیعت و بر روی گرمای ملایم ذغال صرف نماییم. فرقی هم نمی کند که کجا می رویم و چه مدت در آنجا می مانیم. سفر با تور کیش هم از این غائله مستثنا نیست. این جزیره نیل گون دارای پارک های ساحلی بی شماری می باشد که از جمله آنها می توان به پارک ساحلی سیمرغ کیش اشاره نمود.

پارک ساحلی سیمرغ در قسمت جنوب شرقی جزیره واقع شده و از این حیث دارای یکی از بهترین مناظر، برای تماشای طلوع آفتاب بر روی آب های آرام خلیج همیشه فارس می باشد. این پارک ساحلی، دارای مساحتی غریب بر پانزده هزار کیلومتر مربع بوده، که به طور میانگین دارای پهنای سیصد متری می باشد و درست مابین محدوده جاده دوچرخه سواری کیش و جاده جهان قرار گرفته و دارای فاصله نزدیکی تا هتل مارینا پارک و هتل سیمرغ کیش می باشد.

اما چیزی که باعث شهرت نام پارک ساحلی سیمرغ کیش شده است، تنها قرارگیری آن در کمربند اصلی دوچرخه سواری و یا طلوع زیبای خورشید بر بستر آن نیست. این پارک ساحلی به زیبایی با استفاده از مسیر های پیاده روی شنی، درختان نخل، کاکتوس، بنجامین، اوکالیپتوس و انجیر معابد طراحی شده و دارای نقاط دیدنی بسیاری بوده، که توانسته آن را به یکی جاذبه های گردشگری کیش تبدیل نماید.

اما مهم ترین دلیل شهرت این پارک عظیم، وجود دلفیناریوم و باغ پرندگان است. دو مکان متمایز از یکدیگر که یکی شما را محو تماشای پرندگان رنگارنگ و زیبای نادر می کند و دیگری شما را همچون کودکی هیجان زده، به تماشای موجودات دریایی می نشاند.

این که بتوانید پرندگانی از چهار قاره مختلف کره زمین را در یک جا و در کنار یکدیگر تماشا کنید، حتی اگر علاقه زیادی به پرندگان نداشته باشید، بسیار جالب و جذاب است. اما از آن جالب تر، رفتن به اولین و بزرگ ترین مجموعه دلفین در ایران است. این مجموعه متشکل از پستان دارانی دریایی از قبیل دلفین، گراز دریایی، گربه دریایی شمالی و پنگوئن های کوچک و با مزه است. بدون شک هیچ چیزی نمی تواند جای گرفت سلفی با این پنگوئن های کوچک و بامزه را برای شما بگیرد، الالخصوص که برایتان حرکات نمایشی انجام دهند.

پس از آن که از تمامی این مکان های جذاب دیدن کردید، می توانید سری به اسکله کوچک پارک ساحلی سیمرغ کیش زده و از مجسمه سیمرغ سفید رنگ، دیدن کنید و در کنار آن یک عکس یادگاری بگیرید. این مجسمه عظیم الجسه به صورت زیبایی تراشیده شده و توانسته به یکی از جاذبه های اصلی پارک تبدیل شود.

همچنین در پارک ساحلی سیمرغ کیش، مکانی برای بازی کودکان در نظر گرفته شده که علاوه بر مساحت بزرگ، دارای وسایل بازی متنوع می باشد. از طرفی دیگر و به منظور ایجاد اوقات فراقت خوش برای گردشگران، زمین هایی برای پرداختن به ورزش های پینگ پونگ، بدمینتون و اسکیت نیز در این پارک تعبیه شده است.


منبع:لحظه آخر

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود