با طرز تهیه سالاد شیرازی خوشمزه همراه با سس مایونز و آبغوره آشنا شوید

0 3,928

سالاد شیرازی و درست کردن سالاد شیرازی و آموزش سالاد شیرازی و سالاد شیرازی خوشمزه و دستور تهیه سالاد شیرازی را در نصرینو بخوانید.

سالاد شیرازی

سالاد شیرازی یکی از سالادهای معروف و بسیار پر طرفدار ایرانی است. تهیه این سالاد بسیار ساده و سریع است و در مواقعی که وقت کافی برای تهیه سالادهای مجلسی مثل سالاد فصل یا سالاد ماکارونی ندارید می توانید از سالاد شیرازی بهره ببرید.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر سالاد شیرازی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سالاد شیرازی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم سالاد شیرازی

  • خیار بزرگ ۲ عدد
  • پیاز سفید ۱ عدد
  • گوجه فرنگی ۳ عدد
  • آبغوره ۴ قاشق غذاخوری
  • نعناع خشک ۱ قاشق چایخوری
  • نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

دستور تهیه

طرز تهیه سالاد شیرازی

در این سالاد اصل بر این است که خیار را پوست نمیگیرند چون پوست خیار نیز خاصیت های فراوانی دارد که مطرح ترین این خاصیت که بین عموم مرد نیز رایج است برای نگه داشتن رطوبت پوست و جوانسازی پوست بسیار عالی است پس ما در این سالاد پوست آنها را نمی گیریم.

پس از آنکه خیارها را شستیم با چاقو سر و ته خیار را می گیریم و به صورت عمودی روی خیار برش می زنیم تا انتهای خیار و بعد افقی خرد می کنیم (درشت یا ریز خرد کردن ترکیب مواد سالاد کاملا سلیقه ای است)و در کاسه ای نسبتا بزرگ می ریزیم

سپس گوجه فرنگی ها را می شوییم و سر گوجه ها را با چاقو می گیریم و افقی به صورت ورقه ای خرد میکنیم و بعد ورقه ها را از وسط نصف می کنیم و خرد می کنیم(این مدل خرد کردن گوجه بسیار گوجه های مربع شکل زیبایی به شما می دهد که در سالاد بسیار زیباست)

و در کاسه می ریزیم.پیاز را نیز پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و به مواد اضافه می کنیم و نمک،فلفل سیاه و نعنا خشک را روی مواد می ریزیم و در آخر آبغوره را می افزایم و مواد سالاد را خوب زیر و رو می کنیم تا طعم نعنا و آبغوره به کل سالاد آغشته شود.

بجای آبغوره می توانید از آبلیمو نیز استفاده کنید اما طعم اصل این سالاد یا آبغوره است. در آخر سالاد را در کاسه ای فیروزه ای رنگ بریزید و با استامبولی و گوجه پلو و…..سرو کنید و از طعم لذت بخش آن بهره ببرید.

نکات تهیه سالاد شیرازی

اضافه کردن سس مایونز

سالاد شیرازی به صورت سنتی با آبغوره سرو می شود اما اگر دوست دارید این سالاد خوشمزه را با سس مایونز سرو کنید ابتدا آب موجود در ظرف سالاد ( آب خیار و گوجه فرنگی ) را از داخل کاسه سالاد خارج کنید سپس به مقدار دلخواه سس مایونز اضافه کنید و با سالاد مخلوط کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود