زندگی شخصی و خصوصی مهراوه شریفی نیا+عکس های زیبا و جذابش

0 48

مهراوه شریفی نیا متولد ۲۹ فروردین ۱۳۶۰ در تهران، بازیگر است .فارغ التحصیل لیسانس رشته موسیقی از دانشگاه هنر می باشد فرزند دو بازیگر سرشناس طلاق گرفته است و حالا در کنار بازیگری یک نوازنده حرفه ای پیانو می باشد.

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا متولد ۲۹ فروردین ۱۳۶۰ در تهران است. پدرش محمدرضا شریفی نیا و مادرش آزیتا حاجیان بازیگر می باشند و یک خواهر بازیگر کوچکتر از خودش بنام ملیکا دارد. مهراوه شریفی نیا پس از گرفتن دیپلم ریاضی و فیزیک ، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته موسیقی شاخه نوازندگی ادامه داده است و فارغ التحصیل همین رشته از دانشگاه هنر تهران می باشد.

مهراوه شریفی نیا به لطف پدر و مادرش بازیگری را از سن ۸ سالگی با فیلم دزد عروسک ها در سال ۶۸ در کنار مادرش شروع کرد و دو سال بعد در سریال امام علی در کنار پدرش ایفای نقش کرد و هم اکنون یکی از بازیگران موفق و محبوب به شمار می آید. همچنین او در حال حاظر به عنوان یکی از بهترین نوازنده های خانم پیانو به حساب می آید.

تصویر

خانواده مهراوه شریفی نیا

مهراوه اولین فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان می باشد که هر دو از بازیگران صاحب نام می باشند، تنها یک خواهر کوچکتر بنام ملکیا دارد که او هم بازیگر است.

تصویر

جدایی پدر و مادرش

پدر و مادر مهراوه شریفی نیا سال ها پیش از هم جدا شدند و مادرش بعد از طلاق با شخص دیگری بنام محمد کریمی ازدواج کرده است. مهراوه و خواهر کوچکترش ملیکا شریفی نیا بعد از اینکه پدر و مادرش از هم جدا شدند در کنار پدرشان به زندگی خود ادامه داده اند.

تصویر

ازدواج مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا ازدواج نکرده و مجرد می باشد. تابحال شایعات مختلفی از ازدواج او با پوریا پورسرخ منتشر شده که واکنش منفی هر دو مواجه هنرمند را در پی داشت، آقای پورسرخ می گوید کیمیا مثل خواهرش است. البته خواهر کوچکتر او در سال ۱۳۸۶ وقتی ۱۹ ساله بود با شخصی بنام امیررضا طلاچیان که مهندس صنایع می باشد ازدواج کرده است.

تصویر

دلیل ازدواج نکردن

در برنامه دور همی با این سوال مهران مدیری مواجه شد که ازدواج کردید ؟ کسی نمیگیره شما رو ؟ مهراوه شریفی نیا در پاسخ با خنده گفت : شوهر گیر نمیاد. مدیری مجداد سوال کرد تو همین ماه ۳۵ ساله میشی چرا ازدواج نمی کنی ؟ مهراوه شریفی نیا مجددا با خنده گفت : شوهر خوب پیدا نمیشه. مدیری در اینجا پرسید : شوهر خوب به کی می گن ؟ مهراوه شریفی نیا گفت : اینقدر درگیر کار بودم که تا حالا بهش فکر نکردم.

گل ها و آشپزی

وقتی زیاد سر کار هستم دوست دارم زودتر برگردم خانه و به گل هایم برسم و آشپزی کنم، زندگی نرمال واقعی فارغ از مثلث قدرت، ثروت و شهرت را دوست دارم.

تصویر

جنجال پخش شدن عکس های خصوصی اش

بعد از سریال کیمیا انتشار عکس های جنجالی و بی حجاب اش او را دچار حاشیه کرد، میزان انتقاد مردم به حدی شد که او چندین ماه شبکه اجتماعی خود را بست. وی در مصاحبه ای اعلام کرد گوشی اش هک شده و عکس ها لو رفته اند

مهراوه شریفی نیا با انتشار پستی در صفحه شخصی اش به این شایعه ها واکنش نشان داد او گفت : چه فرقی می کند سرقت مسلحانه از بانک یا دستبرد زدن به عکس ها و فایل های شخصی یک نفر و دستکاری کردن آن ها. صفحه اینستاگرام باعث شده است من بخش هایی از زندگی ام را با شما شریک شوم اما همیشه در همه تصاویر عمومی ، قوانین ، اعتقادات و شئونات خودم و جامعه را در نظر گرفته ام.

متاسفانه حدود ۶ سال پیش شخصی تعدادی از عکس های کاملا خصوصی من را در اینترنت پخش کرد و افراد دیگری هم با دستکاری کردن این عکس ها به این فضا دامن زدند. من در آن زمان سکوت کردم تا حاشیه ای ایجاد نشود. اما آن شخص بیمار و کسانی که عکس ها را پخش کردند حسابشان با خدا است که بر همه ما آگاه و ناظر است.

اینکه از واژه کشف حجاب استفاده می شود باعث تعجب من است استفاده از واژه کشف حجاب برای عکس های خصوصی من که بدون خواست و رضایت من منتشر شده است درست و عادلانه نیست. کاش بیشتر مواظب قضاوت هامون باشیم.

پرسپولیسی

شدیدا طرفدار پرسپولیس است، می گوید پرسپولیس زمان افشین قطبی را بیشتر دوست دارد ولی الان رغبت کمتری دارد ولی دربی را حتما پیگیری می کند.

تصویر

شروع فعالیت هنری مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در یک خانواده هنرمند به دنیا امده است که همین امر باعث شده است از سن ۸ سالگی در سال ۱۳۶۸ در فیلم نوستالژیک و ماندگار دزد عروسک ها در کنار مادرش آزیتا حاجیان بازی کند.

پس از آن در سریال فاخر امام علی علیه السلام در کنار پدرش محمدرضا شریفی نیا بازی کرد و در سن جوانی با بازی های خوب در سینما و سریال های تلویزیونی خودش را از زیر نام پدر و مادرش بیرون کشید.

تصویر

کارنامه هنری مهراوه شریفی نیا

سینمایی


سال

نام فیلم

کارگردان

نقش

۱۳۶۸

دزد عروسک ها

محمدرضا هنرمند

لیلا

۱۳۷۸

زیر پوست شهر

رخشان بنی اعتماد

معصومه

۱۳۷۹

دختری به نام تندر

حمیدرضا آشتیانی پور

۱۳۷۹

به من نگاه کن

شهرام اسدی

چمناز

۱۳۸۶

عروس زندان (تلویزیونی)

پرند زاهدی

آوا

۱۳۸۷

کابوس (تلویزیونی)

سیروس مقدم

شکوفه

۱۳۸۷

اخراجی ها ۲

مسعود ده نمکی

یک نیروی مجاهدین خلق

۱۳۸۷

اگر باران ببارد (تلویزیونی)

روح الله حجازی

مهتاب

۱۳۸۸

پشت در خبری نیست

شبنم عرفی نژاد

۱۳۸۹

یک عاشقانه ساده

سامان مقدم

دلناز

۱۳۸۹

یک سطر واقعیت

علی وزیریان

فروغ

۱۳۹۰

قصه ها

رخشان بنی اعتماد

معصومه

۱۳۹۱

قصه عشق پدرم

محمدرضا ورزی

۱۳۹۵

پرسه در حوالی من

غزاله سلطانی

۱۳۹۶

درخونگاه

سیاوش اسعدی

۱۳۹۷

مدیترانه (فیلم سینمایی)

هادی حاجتمند

۱۳۹۷

پیاده (فیلم کوتاه)

شکوفا کریمی

۱۳۹۸

گورکن(فیلم)

کاظم ملایی

تصویر

مجموعه تلویزیونی


سال

نام فیلم

کارگردان

نقش

۱۳۷۱

قافله این عمر

مجید بهشتی

۱۳۷۴–۱۳۷۰

امام علی

داوود میرباقری

کودکی قطام

۱۳۷۴

شبحی در تاریکی

محسن شاه محمدی

ناهید

۱۳۷۸

قصه های رودخانه سیاکیا

کمال تبریزی

۱۳۸۶

ساعت شنی

بهرام بهرامیان

مهشید

۱۳۸۷

روز حسرت

سیروس مقدم

فریده

۱۳۸۸

آشپزباشی

محمدرضا هنرمند

سارا

۱۳۸۹

قلب یخی (فصل اول)

محمدحسین لطیفی

شیوا

۱۳۹۰

قلب یخی (فصل دوم)

محمدحسین لطیفی

شیوا

۱۳۹۱

خداحافظ بچه

منوچهر هادی

لیلا

۱۳۹۴

کیمیا

جواد افشار

کیمیا

۱۳۹۴

معمای شاه

محمدرضا ورزی

ثریا اسفندیاری

۱۳۹۷

برسر دو راهی

بهرنگ توفیقی

مریم

١٣٩٨

دل( شبکه خانگی )

منوچهر هادی


تصویر

جوایز و افتخارات

  • تندیس انجمن و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن / پشت در خبری نیست / چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران (۱۳۸۹)
  • تندیس بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی / خداحافظ بچه / جشن چهاردهم دنیای تصویر (۱۳۹۳)
  • تندیس بهترین و دومین بازیگر زن تلویزیون / کیمیا / سه ستاره (اسفند ۱۳۹۴)
  • جایزه بهترین بازیگر جشن حافظ (۱۳۹۶)
  • جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم دیاموند ایتالیا برای فیلم کوتاه پیاده (۱۳۹۸)

منبع:

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود