صداپیشه انیمیشن «میکی موس» درگذشت

0 7

راسی تیلور بازیگر و صداپیشه شخصیت «مینی موس» در انیمیشن کلاسیک دیزنی، در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

کمپانی والت دیزنی طی بیانیه ای خبر درگذشت راسی تیلور، صداپیشه شخصیت «مینی موس» را اعلام کرد.

باب ایگر، در این بیانیه اعلام کرد: «شخصیت مینی موس با درگذشت راسی تیلور صدای خود را از دست داد. برای بیش از سی سال، راسی روی این شخصیت کار کرد و میلیون ها نفر را با آن سرگرم کرده است. همکاری که باعث شد مینی، به شخصیتی جهانی تبدیل شود و راسی نیز به عنوان افسانه دیزنی در بین هواداران محبوب شود.

ما از استعداد هایی که راسی در هر کاری صرف کرده است، سپاسگزاریم و همکاری با او افتخار بزرگی بود.»

راسی که بیشتر به خاطر صداپیشگی مینی موس شناخته می شود، این نقش را از سال ۱۹۸۶ بر عهده گرفت و برای این کار ۲۰۰ نفر دیگر که برای این نقش تست داده بودند را شکست داد. بعد از آن نیز او در بیش از صد پروژه دیگر برای کمپان دیزنی شامل برنامه های تلویزیونی، انیمیشن های کوتاه و تئاتر فعالیت کرده است.

او در زمانی که برای دیزنی کار می کرد با واین آلوین آشنا شد که از سال ۱۹۷۷ صداپیشگی شخصیت میکی موس را بر عهده داشت. این دو در سال ۱۹۹۱ ازدواج کردند تا زمانی که آلوین در سال ۲۰۰۹ در گذشت.

او در انیمیشن های کلاسیکی مثل «چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟»، «یک اسب بگیر!» و «میکی، دونالد، گوفی» ایفای نقش کرده است. او علاوه بر مینی، شخصیت های دیگری را نیز برای این کمپانی دوبله کرده است. در خارج از دیزنی نیز، او شخصیت «شاهزاده مارتین» و دوقلو های شری و تری را در انیمیشن «خانواده سیمپسون ها» را صداپیشگی کرده است.

منبع:

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود