مشهورترین خواهران جهان از گذشته تاکنون

0 33

معمولا ارتباط عمیقی بین خواهر‌ها برقرار است، به طوری که حتی برخی از آن‌ها در کنار هم پله‌های موفقیت را پشت پسر می‌گذارند و باهم به شهرت، ثروت و محبوبیت می‌رسند. ما در میان ستاره‎ها، خواهران مشهوری را داریم که اگر دوست دارید با آن‌ها آشنا شوید، در ادامه مطلب همراهمان باشیم.

ژاژا و اوا گابور

تصویر

ژاژا گابور هنرپیشه و فعال مد اهل مجارستان و ایالات متحده آمریکا بود. او بین سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۹۷ میلادی فعالیت می کرد و بیشتر شهرتش را نه به پرده سینما بلکه مدیون سبک زندگی خبرسازش بود. خواهر او، اوا گابور نیز هنرپیشه و صدا پیشه اهل مجارستان بود. از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که او در آن نقش داشته است می توان به «نجات دهندگان» و «گربه های اشرافی» اشاره کرد. این خواهران موفق اگرچه تفاوت های اهری با هم داشتند، اما خیلی ها آن ها را با هم اشتباه می گرفتند.

اولیویا دی هاویلند و جون فونتین

تصویر

اولیویا دی هاویلند هنرپیشه بریتانیایی-آمریکایی برنده جایزه اسکار است که در توکیو متولد شد و به همراه خواهر کوچکترش جون فونتین در سال ۱۹۱۹ به کالیفرنیا نقل مکان کرد. او در فیلم هایی، چون «در بر باد رفته»، «ماجرا های رابین هود»، «شهر داج»، «ردپای سانتا فه» و «آنان چکمه به پا مردند» ظاهر شد.

او یکی از آخرین بازماندگان سینمای کلاسیک هالیوود و همچنین آخرین بازیگر باقی مانده از بین هنرپیشگان اصلی فیلم کلاسیک «بر باد رفته» است. در سال ۲۰۱۵ او پیرترین بازیگر در قید حیاتی بود که برنده جایزه اسکار شد.

خواهر او جون فونتین نیز بازیگر بریتانیایی-آمریکایی سینمای هالیوود و بازیگر فیلم های معروفی، چون «ربه کا» و «جین ایر» بود که در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت. این دو خواهر جزو مشهورترین ستاره های هالیوودی شناخته می شوند.

ژاکلین کندی اوناسیس و لی ریدزی ویل

تصویر

ژاکلین کندی اوناسیس همسر رئیس جمهور جان اف. کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بود و دانش آموخته دانشگاه جورج واشینگتن و از ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۳ بانوی اول ایالات متحده بود. ژاکلین در سال ۱۹۶۸ با سرمایه دار یونانی ارسطو اوناسیس ازدواج کرد. لی ریدزی ویل خواهر کوچک ژاکلین کندی اوناسیس است که نامش در سال ۱۹۹۶ میلادی وارد «فهرست بین المللی شیک پوش ترین افراد» شد. این دو خواهر همه چیز را با هم داشتند: زیبایی، ثروت و شهرت!

کیت و پیپا میدلتون

تصویر

خواهران میدلتون همیشه توی چشم بوده اند. زمانی که کیت میدلتون با شاهزاده ویلیام ازدواج کرد، تمام توجهات را به سمت خود جلب کرد. ما اولین بار پیپا را در عروسی سلطنتی کیت و به عنوان ساقدوش دیدیم. اما ازدواج خود پیپا میدلتون هم خبرساز شد. اگر چه عروسی پیپا یک عروسی سلطنتی حساب نمی شد، اما چون خواهر کیت میدلتون، یکی از مشهور ترین چهره های سلطنتی، بود، او هم از این قضیه سود برد و عروسی اش به صورت نیمه سلطنتی برگزار شد.

خواهران برونته

تصویر

خواهران برونته سه خواهر انگلیسی بودند که کتابهایشان در دهه های ۴۰ و ۵۰ قرن نوزدهم میلادی منتشر شد و آثارشان جزو آثار کلاسیک ادبیات جهان قرار گرفت. آن ها از مفاخر ادبی بریتانیا محسوب می شوند.

شارلوت برونته، امیلی برونته و آن برونته فرزندان پاتریک برونته، پیشوای روحانی منطقه هاوورت در انگستان و ماریا برانول، بودند. آن ها دارای دو خواهر دیگر نیز بودند که در کودکی از دنیا رفتند؛ و همچنین برادر ایشان به نام برانول نیز یک شاعر و نقاش به حساب می آمد.

شارلوت برونته به دلیل رمان «جیر ایر» شهرت بیشتری نسبت به دو خواهر دیگرش دارد. پس از آن امیلی با رمان «بلندی های بادگیر» به شهرت جهانی رسید. خواهر سومی آنها، آن، هم یک داستانپرداز با استعداد بود، اما نتوانست مانند دو خواهر دیگرش به چنین شهرت و موفقیتی دست یابد.

جسیکا و اشلی سیمپسون

تصویر

جسیکا و خواهر کوچکترش، اشلی سیمپسون، جزو مشهورترین خواهران جهان شناخته می شوند. این که بخواهیم این دو ستاره را با هم مقایسه کنیم سخت است، زیرا هر دوی آن ها به طور مساوری توانستند به موفقیت دلخواهشان برسند. جسیکا با آهنگ «Irresistible» و آشلی با «Pieces of Me» توانستند جایگاهشان را در میان ستاره های مشهور هالیوود، ثبت کنند.

ونوس و سرنا ویلیامز

تصویر

احتمالا نام های ونوس و سرنا ویلیامز را در دنیای ورزش شنیده اید. سرنا تنیسور زن آمریکایی، نفر اول رده بندی تنیسوران حال حاضر دنیا در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس و قهرمان بیست و سه گرنداسلم و مدال طلا در المپیک است. او آخرین تنیسوری از میان مردان و زنان است که هر چهار عنوان گرنداسلم را کسب کرده است. در سال ۲۰۰۵ مجله تنیس، او را در رده هفدهم بهترین تنیسور های چهل سال گذشته قرار داد.

ونوس، خواهر کوچک تر او نیز یک تنیسور رتبه یک دیگری است. ونوس قهرمان تنیس دونفره ویمبلدون، تنیس آزاد استرالیا و تنیس آزاد آمریکا و برنده ۴ مدال طلای المپیک می باشد.

بیانسه و سولانج نولز

تصویر

آیا کسی هست که ستاره دنیای موسیقی جهان، بیانسه و خواهری که ۵ سال از او کوچک تر است، سولانج نولز

را نشناسد؟! این دو ستاره از همان دوران نوجوانی جایگاه خودشان را در میان ستاره ها پیدا کردند و تا همین امروز برای موفقیت بیشتر لحظه ای از حرکت نیستادند.

بیانسه در طول فعالیت ۱۹ ساله اش، بیش از ۱۰۰ میلیون آهنگ را به عنوان خواننده تک و بیش از ۶۰ میلیون را به همراه گروه «دستینیز چایلد»، فروخته و به این ترتیب یکی از پرفروش ترین خوانندگان تمام تاریخ است. او ۲۲ جایزه گرمی را برنده شده و یکی از بیشترین نامزدشدگان زن تاریخ گرمی می باشد.

خواهر او سولانج نولز نیز خواننده، ترانه سرا، هنرپیشه، مانکن، آهنگ ساز و طراح رقص است که از سال ۲۰۰۱ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن ها نقش داشته است می توان به «امروز» اشاره کرد.

منبع:

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود