مجله اینترنتی

فردی که بدون دست و پا به موفقیت دست یافت/ آشنایی با نیک ووییچیچ

0 3,708

6 دقیقه

http://sookhtejet.com/در سال ۱۹۸۲ در استرالیا نوزادی متولد شد که از نعمت دست و پا محروم بود… پدر و مادر مهربانش، نام او را «نیک ووییچیچ» گذاشتند و ۴ نفره شدن خانواده‌شان را جشن گرفتند.

در کودکی نیک فهمید که به دیگر کودکان هیچ شباهتی ندارد.
او دست نداشت، پا نداشت و دلیلی هم برای خوشحالی کردن نداشت! بچههای مدرسه هر روز او را مسخره می‌کردند و روز‌به‌روز بر ناراحتی‌هایش اضافه می‌شد. همین موضوع باعث شد که نیکولاس به افسردگی مبتلا شود.

۲ بار تصمیم به خودکشی گرفت؛ ولی در این کار هم موفق نشد.

بار سوم که تصمیم گرفت به زندگی‌اش پایان دهد، به این فکر کرد که پدر، مادر و برادرش از نبود او به چه اندازه ناراحت می‌شوند و بعد از تصمیمش منصرف شد.

آنچه خواندید، بخش ابتدایی زندگی «نیک ویچیچ» بود؛ او هم اکنون یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا است. ادامه داستانش را هم بخوانید.

مادر و پدر نیک دائماً به او عشق می‌ورزیدند، به او می‌گفتند که زیبا، جذاب و دوست داشتنی است و از داشتن او خوشحال هستند. آنها به فرزندشان شهامت زندگی کردن می‌دادند.

مادر نیک به او یاد داد که از زائده کوچکی که به جای پا در بدنش وجود داشت استفاده کند. اینطور بود که نیک فهمید می‌تواند موانع زندگی‌اش را به موقعیت‌هایی قابل استفاده تبدیل کند.

نیک پیشرفت کرد و روز به روز بیشتر رشد کرد. با همین محدودیت‌ها در سن ۲۱ سالگی، ۲ مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه ریزی مالی گرفت.

http://sookhtejet.com/با اینکه محدودیت دارد؛ اما هرگز خود را ناتوان ندیده است. او شنا، موج سواری و گلف بازی می‌کند و عاشق هیجان است. شرایط استثنائی نیک می‌توانست برای او نقطه ضعفی بزرگ باشد، اما او دقیقاً همین نقاط ضعف را به فرصت تبدیل کرد.

او با استفاده از شرایط خاصش، از خود شخصیتی ساخت که به هیچ عنوان از ذهن مردم پاک نمی‌شود.

نیک در کمد خود یک جفت کفش ورزشی دارد؛ زیرا به بهبود خودش امیدوار است. او می‌گوید اگر معجزه در زندگی من رخ ندهد، خودم معجزه‌ای برای زندگی فرد دیگری می‌شوم و به او کمک می‌کنم.

نیک ویچیچ پر از روحیه و اعتماد به نفس است.
امکان ندارد فیلم او را ببینید و با شنیدن صحبت‌هایش متحول نشوید…

نیک ویچیچ چند کتاب نوشته که از بین آنها می‌توان به «زندگی بدون محدودیت» و «توقف ناپذیر باش» اشاره کرد. سازمانی به نام «زندگی بدون حد و مرز» دارد و آن را مدیریت می‌کند.http://sookhtejet.com/

در سال ۲۰۱۲ ، نیک با دختری به نام کانایی میاهارا (Kanae Miyahara)  ازدواج کرد و هم اکنون صاحب ۲ پسر زیبا و سالم و ۲ دختر کوچک و سالم است.

http://sookhtejet.com/» داستان خواستگاری نیک وویچیچ و کانایی میاهارا

همسر نیک وویچیچ، درباره نحوه آشنایی با نیک می‌گوید: «به محض دیدن نیک به این نتیجه رسیدم که نیک، همان مرد رویاهای من است. هر آنچه از مرد زندگی‌ام می‌خواستم در وجود نیک به خوبی دیدم و عاشقش شدم.»

دوست دارید بدانید نیک وویچیچ چگونه از کانایی میاهارا خواستگاری کرد؟ کانایی میاهارا می‌‌گوید که نیک حلقه نامزدی را در دهانش گذاشته بود.

او از کانایی خواسته بود که دستش را ببوسد و هنگامی که سرش را به طرف دست کانایی خم کرد، حلقه ازدواج را در انگشتش کرد.

در مقدمه کتاب «زندگی بدون حد و مرز» نیک این طور نوشته است :

«من ایمان دارم که زندگی‌ام حد و مرزی ندارد.
دلم می‌خواهد تو نیز، صرف نظر از دشواری‌های زندگی‌ات، چنین احساسی داشته باشی. ما همسفریم. در آغاز سفرمان، لطفاً قدری درنگ کن و درباره تمامی محدودیت‌هایی فکر کن که بر زندگی خویش تحمیل کرده‌ای یا به دیگران اجازه داده‌ای بر زندگی‌ات تحمیل کنند. اکنون به این بیندیش که رهایی از این محدودیت‌ها چه حس و حالی دارد. زندگی تو چگونه می‌بود اگر همه چیز برایت ممکن می شد؟»

» باورهای نیک وویچیچ که باعث موفقیت او شدند :

 • یا می‌توانیم به خاطر نداشته‌هایمان عصبانی باشیم یا اینکه شکرگذار داشته‌هایمان باشیم. تصمیم و انتخاب میان این دو، اولین موضوعی بود که باید از آن سربلند بیرون می‌آمدم.
 • زمانی که حس می‌کنیم امید در درونمان وجود ندارد، شروع به از دست دادن تمایل به زندگی می‌کنیم.
 • امید چیزی نیست که در لحظه تولد یا به صورت موروثی به ما داده شده باشد، برعکس ما با درد و رنج به دنیا می‌آییم و در شرایطی سخت به زندگی ادامه می‌دهیم. امید داشتن یا نداشتن فقط به خودمان بر می‌گردد.
 • دنیای ما به امید و عشق نیاز دارد، بدون این دو دلیلی برای وجود داشتن نخواهیم داشت.
 • اولین و بزرگترین تصمیمی که باید در شرایط سخت بگیرید این است که هرگز تسلیم نشوید.
 • شما بزرگترین عامل یاس خودتان هستید.
 • کلمات بسیار قدرتمند هستند، ذهن شما با دروغ‌هایی که می‌شنوید، رشد می‌کند.
 • تک تک انسان‌ها ارزش دارند و ارزش آنها به ظاهر و شغلی که دارند، بستگی ندارد.
 • حتی بدترین بخش‌های زندگی هم می‌تواند تغییر کند و بهتر شود.
 • من بدون دست و پا به دنیا آمدم؛ اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم.
 • اگر تسلیم شوید، هیچ وقت به رویای خود دست پیدا نمی‌کنید.http://sookhtejet.com/
 • خودتان را بشناسید، دلیل وجودیت خود را پیدا کنید و هدف خود را در زندگی مشخص کنید. من با پاسخ دادن به این سوالات از پس سختی‌ها برآمدم.
 • انتخاب‌های تو نه تنها در آینده خودت، بلکه در آینده دیگران و حتی در آینده دنیا هم تاثیر می‌گذارد.
 • من به خدایی ایمان دارم که می‌تواند معجزه کند.
 • زمانی که معجزه‌ای برای شما رخ نمی‌دهد، می‌توانید برای شخص دیگری نقش معجزه را ایفا کنید.
 • در زندگی مانعی وجود ندارد، زندگی بدون محدودیت است.
 • بدانید که شما همان طور که هستید، زیبا هستید. بدانید که کسی مثل شما نیست، بدانید که شما یک بازنده نیستید.
 • اکثر افراد نمی‌خواهند تاس را بیندازند فقط برای اینکه شاید بد بیاورند! بهتر است کاری را امتحان کنید و شکست بخورید تا اینکه اصلا دست به هیچ کاری نزنید.
 • تا به حال ندیدم انسانی شکرگذاری کند و بدبخت باشد و ندیدم انسانی که شکرگذاری نکند و بدبخت نباشد.
 • شکست تنها برای کسانی اتفاق می افتد که حاضر نیستند دوباره امتحان کنند.
 • اگر زنده هستید و فردایی دارید، مطمئن باشید که هنوز تمام به پتانسیل‌های نهفته‌تان دست نیافته‌اید. همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد.
 • به دیگران محبت کنید، خودتان را دوست داشته باشید، آرزوهای بزرگ داشته باشید و هیچ وقت تسلیم نشوید.
 • شما ممکن است دست و پا داشته باشید، اما اگر قلبتان شکسته باشد یا به خاطر ترس فلج شده باشید؛ از زندگی خود چقدر بهره می‌برید؟ معلولیت که فقط در جسم نیست، بلکه در مشکلات روانی نیز خلاصه می‌شود. انسان بدون امید، انگیزه و هدف از درون می‌میرد.
 • امروز اینجا هستم تا به شما بگویم خدا خیلی دوستتان دارد. اگر به سمت او بروید اتفاقاتی در زندگی‌تان می‌افتد که شما را مطمئن می‌کند.

http://sookhtejet.com/

منبع:ســـوخت جــت

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود