مجله اینترنتی

روش های مفید و موثر برای افزایش وزن

0 3,704

3 دقیقه

  • ورزش های هوازی را خیلی کم کنید.
  • بیشتر غذا بخورید.
  • از آنچه هستید خیلی قوی تر شوید.

ورزش های هوازی راحت ترین قسمت هستند. می توانیم جلوی خودمان را بگیریم و در طول هفته کمتر هوازی انجام دهیم. پس بهتر است برویم سراغ قدم بعدی مان، و یاد بگیریم «چگونه درست و سلامت وزنمان را افزایش دهیم».

چگونه وزن اضافه کنیم

خیلی خب، حالا زمان افزایش وزن و عضله سازی است. در این مرحله قدم به قدم با شما خواهیم بود و مراحل افزایش وزن صحیح و سلامت را توضیح خواهیم داد. در پایان اگر سؤالی داشتید حتماً آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

تحلیل رژیم غذایی فعلی

این مرحله بسیار حیاتی و ضروری است، پس از آن ساده نگذرید و یا با حدس و خطا میزان کالُری روزانهتان را حساب نکنید. حقیقت این است که بیشتر افراد لاغر فکر می کنند به اندازه کافی غذا می خورند، ولی وقتی از آن ها پرسیده می شود در روز چقدر کالُری کسب می کنند، نمی دانند. و این ندانستن مشکل اصلی است.

اگر نمی توانید وزن اضافه کنید، باید یک فکری بکنید، و دو انتخاب دارید:

  • همین کاری را که تا الآن می کردید ادامه دهید. در این صورت می توانید حدس بزنید روزانه چقدر کالُری کسب می کنید و امیدوار باشید که نتیجه می گیرید.
  • کنترل اوضاع را در دست بگیرید، بدانید چه چیزی می خورید، تغییرات اساسی ایجاد کنید، و حداقل کالُری مورد نیاز روزانه برای خودتان تعریف کنید.

بدیهی است که شمایی که این مقاله را می خوانید، راه دوم تنها انتخابتان است. پس بیایید از همین الآن شروع کنیم. یک دفتر یادداشت، کامپیوتر یا تلفن هوشمند نیاز خواهید داشت. باید یک هفته هرچیزی را که می خورید یا می نوشید یادداشت کنید، و هیچ استثنایی هم وجود ندارد. اگر مقدار دقیق چیزی را که می خورید نمی دانید، طوری یادداشت کنید که بعداً برایتان قابل فهم باشد. به طور مثال:

  • یک بشقاب کوچک سیب زمینی
  • نصف بسته ماکارونی با گوشت و ذرت
  • یک لیوان بزرگ شیر

سپس، می توانید با استفاده از سایت های یا نرم افزار های محاسبه گر کالری برای محاسبه میزانکالری کسب شده در طول یک هفته تان را محاسبه کنید. برای این کار می توانید از سایت Calorie King استفاده کنید. هم امکان جستجو مستقیم در سایت را دارید و هم می توانید از نرم افزار مخصوص موبایل آن استفاده کنید.

ممکن است در ابتدا برایتان پیچیده باشد، ولی به مرور یاد خواهید گرفت چطور دقیق کالری ها را محاسبه کنید. نگران نباشید، ممکن است ۱۰۰٪ دقت در محاسبه میزان کالری نداشته باشید، زیرا هدفاصلی ما افزایش دانایی راجع به مواد غذایی است، محتویات و میزان کالری آن ها است. حالا، میانگین کالری روزانه تان را حساب کنید. چقدر کالُری در هر روز کسب می کنید؟ آیا این مقدار کمتر از آن چیزی است که انتظارش را داشته اید؟

منبع: دکتـــرســــلام

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود